• Direk Hat: (0342) 3172188 - Fax:(0342) 3604423

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİNDE BİR İLK DAHA

Gaziantep Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bu yıl kayıt yaptıran öğrenci ve aileleri için okulumuz tarafından tanışma ve kaynaşma toplantısı düzenlendi.

Okul fuaye alanında gerçekleşen etkinlikte, öğrenci ve ailelerine ikramda bulunulurken konuşan Yüksek Okul Müdürümüz Doç. Dr. Zeynep Güngörmüş, Gaziantep Üniversitesi’nde ilk kez böyle bir etkinlik düzenlendiğini belirtirken “Amacımız, yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizle, akademik ve idare personelimizin tanıştırılması, öğrencilerimizin kaygısının azaltılması” olduğunu söyledi. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bu yıl YÖK tarafından 520 kontenjan ayrıldığını ve yüzde yüzlük bir doluluk sağlandığını kaydeden Doç. Dr. Güngörmüş, “Yatay geçiş ve yabancı öğrenci kayıtlarımızla yeni öğrenci kayıt sayımız 600’e ulaştı. Yani yüzde 120’lik bir doluluğu yakaladık. Bu doluluğu yakalamamızın en önemli nedeni ise, Rektör Hocamızın belirttiği gibi "ARA ELEMAN DEĞİL, ARANAN ELEMAN" yetiştirmemizdir” diye konuştu.

Öğrencilere hitap ederken, “Sizler çok şanslısınız. Çünkü, Gaziantep Üniversitesi ülkemizin bilim, kültür, sağlık, sanat, eğitim, hukuk ve uluslararası ilişkiler başta olmak üzere her alanda gelişmiş, hedefine ulaşmış bir üniversitedir” diyen Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zeynep Güngörmüş, öğrencilerin çağın gereksinimlerine uygun bir eğitim sistemiyle yetiştirilerek "ARA ELEMAN DEĞİL, ARANAN ELEMAN" olarak mezun edilmesi konusunda tüm akademik ve idari personel olarak ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını da ifade etti.

Öğrenciler ise böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek okul yönetimimize teşekkür etti.